RedZoneCS Paulesti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
RedZoneCS Paulesti


 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Ceas!
Subiecte similare
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
RedZoneCS
Ultimele subiecte
» how to get facebook fans xf
Tutorial Photoshop - Prelucrarea unu portret Icon_minitimeDum Iul 31, 2011 7:47 am Scris de Vizitator

» buy facebook fans f3
Tutorial Photoshop - Prelucrarea unu portret Icon_minitimeDum Iul 31, 2011 2:12 am Scris de Vizitator

» jessie and james hentai jessie from pokemon hentai
Tutorial Photoshop - Prelucrarea unu portret Icon_minitimeDum Iul 31, 2011 12:26 am Scris de Vizitator

» hentai wallpapers hentai wallpapers for psp
Tutorial Photoshop - Prelucrarea unu portret Icon_minitimeSam Iul 30, 2011 8:30 pm Scris de Vizitator

» homepage service backlink service
Tutorial Photoshop - Prelucrarea unu portret Icon_minitimeSam Iul 30, 2011 5:48 am Scris de Vizitator

» Cu sau Fara
Tutorial Photoshop - Prelucrarea unu portret Icon_minitimeVin Iun 10, 2011 11:47 pm Scris de insAnEzOr<3

» Admin Codat
Tutorial Photoshop - Prelucrarea unu portret Icon_minitimeMar Iun 07, 2011 6:26 am Scris de Rappa^

» unban insAnEzOr<3
Tutorial Photoshop - Prelucrarea unu portret Icon_minitimeMar Iun 07, 2011 5:06 am Scris de insAnEzOr<3

» Admin Killer.eu is
Tutorial Photoshop - Prelucrarea unu portret Icon_minitimeMar Iun 07, 2011 4:39 am Scris de Alyn

Parteneri
forum gratuit
cs maps
DOWNLOAD CS 1.8
DOWNLOAD CS 1.8 CLICK

 

 Tutorial Photoshop - Prelucrarea unu portret

In jos 
AutorMesaj
R3M@K3

R3M@K3


Mesaje : 22
Data de inscriere : 20/12/2010
Varsta : 25
Localizare : Paulesti - Prahova

Tutorial Photoshop - Prelucrarea unu portret Empty
MesajSubiect: Tutorial Photoshop - Prelucrarea unu portret   Tutorial Photoshop - Prelucrarea unu portret Icon_minitimeJoi Dec 23, 2010 8:12 am

Pasul 1
Deschideti imaginea pe care doriti sa o prelucrati in Photoshop, apoi, in panoul Layers (F7), selectati layerul cu fotografia si deblocati-l. Creati o copie a layerului apasand tastele Ctrl+J (Layer > Duplicate Layer) ai setati-i modul de afisare la Screen.





Pasul 2
Selectati layerul de deasupra si adaugati-i o masca colorata in negru (Layer > Layer Mask > b). Utilizand o pensula rotunda de dimensiuni mici si o nuanta gri deschis sau alb, desenati in masca deasupra ochilor pentru a le mari luminozitatea.





Pasul 3
In panoul Layers, selectati cele doua layere si apasati tastele Ctrl+E pentru a le uni intr-unul singur. Deasupra layerului nou creat, adaugati un layer de ajustare Channel Mixer (Layer > New Adjustment Layer > Channel Mixer). In fereastra care se deschide, bifati optiunea Monochrome si modificati valorile Red, Green si Blue la +50,+50 si respectiv +32.





Pasul 4
Setati modul de afisare al layerului Channel Mixer la Multiply. Veti observa ca fotografia devine foarte inchisa.



Pentru a o corecta, mergeti la Image > Adjustments > Shadow/Highlight, bifati optiunea Show More Options si mariti valoarea Radius la 120 px.





Pasul 5
La fel ca la pasul 3, uniti cele doua layere intr-unul singur. Selectati unealta Dodge (O), setati Range la Highlights si Exposure la 50%. Pictati deasupra irisului pentru fiecare ochi in parte pentru a le deschide si mai mult nuanta.





Pasul 6
Creati o copie a layerului, apoi selectati layerul de deasupra si aplicati-i filtrul High Pass (Filter > Other > High Pass). In functie de rezolutia si dimensiunea fotografiei, modificati valoarea Radius intre 100 si 200px, apoi setati modul de afisare al layerului la Soft Light, marind astfel contrastul imaginii.





Pasul 7
Uniti din nou layerele, apoi mergeti la Filter > Sharpen > Unsharp Mask si schimbati valoarea Amount la 60%.





Pasul 8
Adaugati un nou layer de ajustare Hue/Saturation (Layer > New Adjustment Layer > Hue/Saturation) si desaturati imaginea reducand valoarea Saturation la -25, astfel incat imaginea sa capete o tenta de gri.





Pasul 9
Pentru a schimba culoarea ochilor, sub layerul de ajustare creat la pasul 8 adaugati un nou layer cu modul de afisare Overlay. Apoi, cu o pensula de dimensiuni mici si o culoare aprinsa, desenati deasupra irisului.

Pasul 10
Optional, pentru modificarea fundalului, deasupra layerului cu fotografia puteti crea unul nou cu o textura de hartie sau de piatra, avand modul de afisare Linear Burn. Pentru ca textura sa nu fie aplicata deasupra fetei, adaugati-i o masca (Layer > Layer Mask > Reveal All) si, cu o pensula neagra de dimensiuni mari, desenati in masca, descoperind fata persoanei din fotografie.


Sus In jos
 
Tutorial Photoshop - Prelucrarea unu portret
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Tutorial post de radio
» Tutorial instalare Jail Break Mod
» Tutorial tinta Counter-Strike

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
RedZoneCS Paulesti :: TUTORIALE :: Diverse tutoriale-
Mergi direct la: